Kasa fiskalna dla mechanika w 2015 roku

Do końca 2014 roku obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas fiskalnych (Dz. U. z 2012 r., poz. 1382) które dotychczas zwalniało tą grupę podatników z konieczności rejestrowania usług przy użyciu kas fiskalnych. Rozporządzenie to przestaje być jednak ważne z dniem 1 stycznia 2015 r. i zastąpione nowym aktem prawnym. W efekcie powoduje, że wszyscy podatnicy prowadzący sprzedaż detaliczną i na rzecz rolników zryczałtowanych muszą rejestrować sprzedaż przez kasę fiskalną.

Od 1 stycznia 2015 roku obowiązkowo kasy fiskalne muszą posiadać m.in. mechanicy samochodowi, a mówiąc zgodnie z ustawą przedsiębiorcy którzy świadczą usługi:

§ 4. 1. Zwolnień z obowiązku ewidencjonowania, o których mowa w § 2 i § 3, nie stosuje się w przypadku:
(…)
2) świadczenia usług:
(…)
c) naprawy pojazdów samochodowych, motocykli, motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),
d) w zakresie wymiany opon lub kół,
e) w zakresie badań i przeglądów technicznych pojazdów,
W związku z tym zachęcamy klientów prowadzących stacje diagnostyczne i warsztaty samochodowe do zapoznania się z naszą ofetą. Dobieramy najlepiej dla Państwa dopasowane (z punktu widzenia kosztów i optymalizacji punktu sprzedaży) rozwiązania. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na każde pytanie, a o solidności i wysokiej jakości naszych usług mogą zaświadczyć nasi obecni Klienci oraz ich opinie.

Kasa fiskalna w warsztacie samochodowym – od kiedy?

Dla już prowadzących firmę świadczącą omawiane usługi (w przypadku gdy firma nie przekroczyła limitu obrotu 20 tys. w 2014 r.) wyznaczono dwumiesięczny okres przejściowy, czyli obowiązek rejestracji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej rozpoczyna się z dniem 1 marca 2015. Mając na uwadze brak kas fiskalnych na rynku, jak miało to miejsce podczas ostatniej zmiany przepisów, radzimy zaopatrzenie się w wybrane urządzenie już na początku roku. Czekanie do ostatniej chwili może skutkować ograniczoną ilością modeli do wyboru lub w ekstremalnych przypadkach, brakiem kas fiskalnych na rynku. Warto zatem rozważyć wcześniejsze (nawet jeszcze w 2014 roku) zakupienie kasy fiskalnej. Dzięki temu zabezpieczają się Państwo przed ryzykiem utraty możliwości uzyskania zwrotu kosztów zakupu pierwszej kasy fiskalnej w wysokości do 90% ceny netto kasy (ale nie więcej niż 700zł). Zafiskalizowanie kasy wykonamy w odpowiednim dla Urzędu Skarbowego oraz dla Państwa firmy terminie. Pomożemy także w wypełnieniu dokumentów i spełnieniu wymogów stawianych przez przepisy.

Dla warsztatów powstałych po 1 stycznia obowiązek stosowania kas fiskalnych rozpoczyna się od pierwszej sprzedaży na rzecz klienta detalicznego (lub rolnika zryczałtowanego). Kalkulując koszty założenia warsztatu samochodowego należy uwzględnić także koszt zakupu kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Przed zakupem urządzenia fiskalnego należy zastanowić się czy wybrać kasę fiskalną czy może drukarkę fiskalną. Ale czym one się różnią?

Kasy fiskalne są urządzeniami samodzielnymi – nie potrzebują dodatkowego oprogramowania ani podpiętych dodatkowych elementów. Drukarki fiskalne muszą współpracować z oprogramowaniem, z którego wysyłane są dokumenty do wydrukowania (paragony, faktury, raporty).

Duża część warsztatów samochodowych, stacji diagnostycznych, punktów wymiany kół i ogumienia posiada oprogramowanie dedykowane do tego rodzaju działalności. Programy pomagają w zarządzaniu warsztatem – przyjęcie zlecenia, druk zamówienia, faktury, gromadzenie danych o klientach, historii napraw poszczególnych pojazdów, zarządzanie magazynem, itp. Większość programów współpracuje właśnie z drukarkami fiskalnymi i właśnie drukarka fiskalna w takim przypadku sprawdzi się najlepiej. Obecnie na rynku fiskalnym mamy do dyspozycji drukarki fiskalne o różnych gabarytach oraz parametrach technicznych – od drukarki wielkości smartfona do stacjonarnych drukarek z wyświetlaczem HD. Wybór zależy od wielu czynników dlatego najlepiej skontaktować się z nami – sprawdzimy z jakimi kasami współpracuje Państwa program, lub jeśli takiego jeszcze nie posiacie – doradzimy jaki będzie najlepszy program do warsztatu samochodowego.

Kasy fiskalne w warsztacie samochodowym także spełnią swoją funkcję. Oferowane przez nas kasy fiskalne posiadają cały szereg indywidualnych cech, które zależne są od ceny urządzenia. Tanie kasy fiskalne przeważnie są kasami tradycyjnymi (z dwoma rolkami). Najnowsze urządzenia jakie mamy w ofercie to kasy fiskalne z kopią elektroniczną, z klawiszami szybkiej obsługi oraz wydajnymi akumulatorami.

Jakie urządzenia polecamy?

Do współpracy z systemami sprzedaży najlepiej sprawdzi się drukarka z zaawansowanymi funkcjami wydruku jak np. Novitus HD E, czy też tańsze urządzenie Novitus Delio Prime E. Jeśli zależy nam na niewielkich rozmiarach urządzenia to zdecydowanie sprawdzą się takie modele jak Posnet TEMO HS EJ lub Novitus Deon E.

Jeśli jednak warsztat będzie korzystał tylko z kasy fiskalnej, to idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie przedstawionego na zdjęciu obok urządzenia Elzab MINI E lub Novitus Nano E.

Nie oznacza to jednak, że warsztaty samochodowe, stacje diagnostyczne, punkty wymiany kół i ogumienia decydują się tylko na wyżej wymienione urządzenia. W ofercie posiadamy wiele modeli, które również z powodzeniem sprawdzą się w tej działalności. Firma PolKas poza bogatą ofertą urządzeń fiskalnych zaoferuje Państwu także opiekę serwisową, a wieloletnie doświadczenie pozwali nam wspierać Państwa placówkę na każdym etapie jej rozwoju.

Odliczenie 700zł przy pierwszej kasie fiskalnej

Warto pamiętać, że przy pierwszym zakupie urządzeń fiskalnych (niezależnie czy jest to kasa fiskalna czy drukarka fiskalna) podatnikowi przysługuje zwrot poniesionych kosztów. Jeśli urządzenie fiskalne, które Państwo kupują, to Państwa pierwsza kasa fiskalna można skorzystać z odliczenia. Urząd Skarbowy daje możliwość uzyskania zwrotu kosztów poniesionych na zakup urządzeń fiskalnych. Wysokość zwrotu to 90% ceny netto kasy fiskalnej, ale nie więcej niż 700zł. Aby go otrzymać należy przed zakupem kasy poinformować o tym właściwy urząd.

Dodatkowe usługi w cenie zakupu!

Firma PolKas w cenie każdego zakupionego urządzenia fiskalnego oferuje:

  • dostarczenie urządzenia na miejsce instalacji (małopolska i okolice),
  • fiskalizację urządzenia rejestrującego,
  • zaprogramowanie nagłówka i kodów towarów,
  • przeszkolenie z obsługi urządzenia,
  • przygotowanie dokumentów do urzędu skarbowego.

KONTAKT Z DORADCĄ
tel. +48 12 634 05 44
kom. +48 668 136 691
email: info@polkas.pl